9 miesięcy to czas dojrzewania dziecka, ale i mamy…

Pregnant belly with blue ribbon, isolated on white background

Ciąża to niesamowity stan. Na początku wydawało mi się, że to żart. Jak to, ja w ciąży? Przecież to zupełnie niemożliwe. Potem usłyszałam bicie serca i to był pierwszy impuls do stwierdzenia, że to chyba jednak dzieje się naprawdę. Łzy wzruszenia. Potem zobaczyłam na USG zamiast fasolki normalne ludzkie kształty… Malutkie rączki, nóżki, głowę, kręgosłup. Niesamowite! Zadawałam sobie wtedy pytanie, czy ten mały człowiek naprawdę siedzi w moim brzuchu? Jak to możliwe? I nadszedł moment, gdy uwierzyłam już na 100%. Ludzik po raz pierwszy porządnie mnie kopnął i spowodował, że zatrząsł się cały jego „dom tymczasowy”, czyli mój brzuch. Byłam zszokowana i oszołomiona. To było coś niesamowitego i jednocześnie dziwnego. Dziś potrafię godzinami leżeć i patrzeć jak dziecko buja się na wszystkie możliwe strony. Jednakże to, co najbardziej mnie przeraża to miłość, która się narodziła między nami. To właśnie wtedy, gdy poczułam ten pierwszy, intensywny ruch zrozumiałam, że kocham całą sobą i że to, co będzie mnie łączyło z tą maleńką istotką będzie nierozerwalne. Boję się, bo skoro już teraz tak bardzo kocham ludzika zamieszkującego moje wnętrze, to jak mocno będę kochała go po tym, jak już go zobaczę i przytulę do piersi? Chyba wtedy oszaleję!

Już teraz wiem, dlaczego ciąża trwa 9 miesięcy. To nie tylko czas na to, by dziecko urosło i się w pełni rozwinęło. To przede wszystkim czas dla przyszłej mamy na to, by zrozumiała zmiany, jakie ją czekają, by dojrzała do swojej nowej roli życiowej i by nauczyła się kochać bezgranicznie. Ja od zawsze marzyłam o dziecku. Kiedy się jednak okazało, że zaszłam w ciążę poczułam wiele uczuć na raz. Mieszanka wybuchowa euforii, zaskoczenia, radości, paniki, strachu i wątpliwości. Teraz, gdy jestem w 7 miesiącu ciąży wreszcie mogę w pełni powiedzieć, że jestem gotowa na to by zostać mamą. Nie wiem, czy będę dobrą, czy złą mamą – życie to zweryfikuje. Ale dzisiaj już wiem na pewno, że ta mała istotka będzie najbardziej kochaną i najważniejszą osobą w moim życiu!

Reklamy
Otagowane

7 thoughts on “9 miesięcy to czas dojrzewania dziecka, ale i mamy…

 1. Będziesz najlepsza mama na świecie ,ja jestem tego pewna.

  Polubienie

 2. Anonim pisze:

  Kobieta posiada intuicję i będziesz wiedziała co kiedy i jak.Mamy już tak mają:):)

  Polubienie

 3. Co będzie po porodzie? Zmęczenie, burza hormonów, dziecko, które trzeba będzie nauczyć pić z piersi, pieluchy, mycie, wieczny płacz – to na pewno. Niestety rzeczywistość jest brutalna.
  Ale! Żeby Cię nie martwić, kochana, dodam, iż kilkudniowy maluszek, obcy całkowicie, był w stanie stopić nawet moje lodowe serce, nielubiące dzieci. Wystarczył jeden dzień praktyk na noworodkach, żebym pomyślała, że taki maluch to może wcale nie taka zła sprawa 😉
  A Ty na pewno będziesz dobra mamą. Obiecaj tylko, że zawsze będziesz po stronie swojego dziecka i nie potraktujesz go jak kogoś obcego, za 10, 20, czy 30 lat, nawet jak popełni jakiś błąd. Na pewno sobie poradzisz 😀

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: